Naujienos

Remiame JAV ir Lietuvos verslo forumą

Remiame JAV ir Lietuvos verslo forumą

Remiame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą North American Lithuanian Business Forum 2024. Kaip inovatyvi įmonė, siūlanti modernius IT sprendimus ir neeilines IT kompetencijas, siekiame augti ir plėsti savo horizontą.

Skaityti plačiau

Aktyviai svarstome plėtrą į JAV, todėl remiame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą North American Lithuanian Business Forum – renginį, skirtą transatlantinei partnerystei, pažangai bei inovacijoms, vykusį kovo 5-7 dienomis Niujorke. Jame pranešimus skaitė ir dirbtuves vedė JAV ir Lietuvos verslo, kultūros ir politikos lyderiai.

Tikime pasaulį keičiančių idėjų galia, todėl remiame vieną iš renginio pranešėjų Kristina Dryža – futurologę, archetipų konsultantę, TEDx pranešėją bei knygų autorę. Daugiau apie renginį - komentaruose.

Skaityti mažiau
Kaip pasiruošti kibernetinio saugumo direktyvai TIS2 (NIS2)

Kaip pasiruošti kibernetinio saugumo direktyvai TIS2 (NIS2)

Ekspertai pataria, kaip pasiruošti. Iki 2024 spalio 16 d. Lietuva į savo teisinę bazę turi perkelti Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyvą (TIS2), kuri verslą įpareigos laikytis gerokai griežtesnių kibernetinio saugumo reikalavimų. TIS2 palies daugiau nei 20 tūkst. Lietuvos įmonių, o už reikalavimų nesilaikymą numatomos ir milijoninės baudos

Skaityti plačiau

Vienas svarbiausių pokyčių – išplečiamas sąrašas sektorių, kuriuose dirbančioms įmonėms taikomi griežtesni kibernetinio saugumo reikalavimai. Skaičiuojama, kad TIS2 laikytis turės bent 22 tūkst. Lietuvos bendrovių, dirbančių energetikos, transporto, bankininkystės, finansų rinkos infrastruktūros, sveikatos priežiūros, geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo, skaitmeninės infrastruktūros, viešojo administravimo, kosmoso, maisto produktų gamybos, perdirbimo ir platinimo srityse. Be to, nepriklausomai nuo sektoriaus, direktyva palies ir visas mūsų šalies bendroves, turinčias daugiau nei 50 darbuotojų ir kurių apyvarta arba turtas viršija 10 mln. Eur.

Padės Pareto principas
IT priežiūros paslaugų bendrovės „Altic IT“ vadovo Marijaus Strončiko vertinimu, TIS2 kol kas ruoštis pradėjo tik apie pusė įmonių, kurias palies ši direktyva. „Pasiruošimas TIS2 direktyvai gali trukti nuo keleto mėnesių iki metų, priklausomai nuo įmonės vadovų požiūrio į saugą, rizikų veiklai suvokimą bei esamos kibernetinės saugos situacijos. Tiesa, esminių bazinių priemonių įgyvendinimas gali būti atliktas ir daug greičiau. Vis dėlto įmonėms į reikalavimų įgyvendinimą nepatartina žiūrėti tik kaip į prievolės atlikimą – TIS2 yra priminimas, kad kibernetinis saugumas turi tapti vienu pagrindinių verslo prioritetų“, – sako M. Strončikas. Anot jo, ir kibernetinio saugumo sferoje galioja Pareto principas: įgyvendinus 20 proc. svarbiausių saugos priemonių, bus išspręsta 80 proc. opiausių kibernetinio saugumo klausimų ir grėsmių. Taigi, TIS2 besiruošiančios organizacijos turėtų ir pradėti nuo bazinių veiksmų. „Įmonės turėtų diegti automatizuotas kibernetinės saugos priemones, kurios nuolat skenuotų įmonės sistemų pažeidžiamumus ir padėtų juos „užlopyti“. Taip pat turi būti pasirūpinta ir nuolatiniu atsarginių duomenų kopijų atkūrimu į sunkiai pasiekiamas ir saugias vietas. Be abejo, organizacijos turi užtikrinti, kad programos būtų reguliariai atnaujinamos – būtent „skylės“ programinėje įrangoje neretai ir tampa vartais į įmonių vidines sistemas“, – atkreipia dėmesį M. Strončikas.

Prieigą prie įmonės vidinių sistemų programišiai taip pat gali gauti ir dėl darbuotojų aplaidumo ar nepastabumo. Todėl įmonės privalo užtikrinti, kad visi slaptažodžiai būtų valdomi centralizuotu būdu, o darbuotojai prie įmonės sistemų jungtųsi naudodami bent dviejų žingsnių autentifikavimo sistemą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslo-poziuris/naujienos/ekspertai-pataria-kaip-pasiruosti-simet-isigaliosianciai-kibernetinio-saugumo-direktyvai-120000204

Skaityti mažiau
Sukurta VDI platforma nelegalaus darbo problemai spręsti panaudojant dirbtinį intelektą

Sukurta VDI platforma nelegalaus darbo problemai spręsti panaudojant dirbtinį intelektą

GovTech Lab Lithuania komanda padeda Lietuvos viešojo sektoriaus institucijoms išspręsti jų didžiausius iššūkius pasitelkiant į pagalbą pažangiausias Lietuvos IT įmones bei startuolius. Per 3-is GovTech veiklos metus 40 IT komandų ir 51 valstybinė organizacija dirbo prie 69 technologinių iššūkių, kuriant jiems sprendimus ar prototipus.

Skaityti plačiau

Apibendrindami savo pasiekimus ir atliktus darbus GovTech surengė pirmuosius Lietuvoje GovTech apdovanojimus.
Didžiuojamės, kad kartu su Valstybine darbo inspekcija mes buvome nominuoti tarp 3-jų geriausių sprendimų kategorijoje „Metų sėkmingiausio bendradarbiavimas‟ už sukurtą platformą, skirtą identifikuoti nelegalų darbą panaudojant viešai prieinamus duomenis ir dirbtinį intelektą, padedančią VDI inspektoriams ženkliai greičiau aptikti nelegalų darbą.
Didelis ačiū GovTech už tokį įvertinimą!

Skaityti mažiau
„Altic IT” apyvarta pernai augo daugiau nei du kartus

„Altic IT” apyvarta pernai augo daugiau nei du kartus

Dirbtinio intelekto ir IT priežiūros sprendimų bendrovė „Altic IT” metus baigė pasiekusi 1,62 milijono eurų apyvartą arba 2,5 karto didesnę nei 2020-ais, siekusią 0,65 milijono eurų bei uždirbo 0,24 milijono eurų pelno 2021-ais.


Skaityti plačiau

Kaip rašoma pranešime spaudai, bendrovės vadovo teigimu, augimą lėmė inovatyvūs IT paslaugų sprendimai, pergalės Lietuvos verslo vykdytuose konkursuose ir didėjantis susidomėjimas dirbtinio intelekto diegimo galimybėmis.
„Mažesni nei kiti, bet greitesni, lankstesni ir unikalūs, sutelkę geriausius – tokie pasitinkame šiuos metus. Praeiti metai buvo visapusiškai sėkmingi – išsigryninome veiklą, paslaugas, pertvarkėme įmonę ir skynėme pergales verslo pirkimuose”, – sako „Altic IT“ vadovas Marijus Strončikas.

Anot jo, pernai didelių bendrovės klientų portfelis augo daugiau nei 2 kartus.

M. Strončiko teigimu, praeiti metai buvo ypatingai reikšmingi bendrovei – buvo įkurtas dirbtiniu intelektu ir veiklos analizės grįstų sprendimų padalinys, siūlantis informacinių technologijų inovacijas, tarp kurio klientų jau tokios bendrovės kaip „Exleasingcar“, „cargoGO Logistics“ ir kitos Lietuvos įmonės.

Jis prognozuoja, kad dirbtinio intelekto (DI) pagalba naudosis vis daugiau bendrovių, pradedant valdančias e-parduotuves, baigiant tomis, kurios susiduria su dideliais duomenų srautais kitose veiklose.

Šiuo metu Lietuvos bendrovėje „Altic IT“ dirba 24 IT ir DI specialistai, kurių gretos nuo metų pradžios augo beveik per pus. Dalį kompetencijų bendrovė perka samdydama išorinėse ES rinkose. M. Strončiko teigimu, toks veiklos modelis įgalina itin operatyvų projektų valdymą ar įdiegimą, skirtingose situacijose bei skirtingose šalyse.

UAB „Altic IT“priklauso bendrai Lietuvos ir Švedijos įmonių grupei „Altic“. Informacinių technologijų (IT) priežiūros paslaugas, dirbtinio intelekto (DI), duomenų platformų, verslo analitikos paslaugas siūlanti grupė veikia ir Švedijoje. Per tris metus grupė planuoja pasiekti 5 milijonų eurų apyvartą, sukurti 40 naujų darbo vietų.

2022-02-01

Skaityti mažiau
Pasiektas Microsoft Gold Analytics partnerio lygis

Pasiektas Microsoft Gold Analytics partnerio lygis

Praeiti metai – mums ypatingi. Laimėjom 90 procentų visų konkursų, subūrėm talentus, kurių jau daugiau nei 20 vien Vilniaus ofise, sukūrėm DI padalinį, apjungėm Lietuvos ir Švedijos verslus į „Altic“ grupę.

Skaityti plačiau

Maža to, metus baigėme gavę antrą „Microsoft Gold Partner“ įvertinimą – „Gold Data Analytics“. Pirmąjį, „Gold Cloud Platform“ apdovanojimą atsiėmėme metų pradžioje.
Nežinome ar dar kas nors tiek turi Lietuvoje, bet svarbiausia – kad tai garantuoja dar daugiau naudų iš debesijos sprendimų mūsų klientams.
2021-11-30

Skaityti mažiau
Tapome Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos nariais

Tapome Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos nariais

Mums garbė prisijungti prie Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos. Suprasdami besiplečiančią DI srities svarbą kartu su visos Lietuvos dirbtinio intelekto bendruomene norime prisidėti kuriant geresnę šalies aplinką, vystant mokslinius tyrimus, kurie leis adaptuoti DI sprendimus versle ir viešajame sektoriuje.

Skaityti plačiau

2022-01-03

Skaityti mažiau
DI apdovanojimai 2021

DI apdovanojimai 2021

Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos organizuotuose metų apdovanojimuose „DI apdovanojimai 2021 / AI Awards 2021“ buvome nuominuoti apdovanojimui kategorijoje “Metų dirbtinio intelekto įmonė”.

Skaityti plačiau

2021-12-28

Skaityti mažiau
Pasiektas Microsoft Gold partnerio lygis

Pasiektas Microsoft Gold partnerio lygis

Pasiektas aukščiausias Microsoft Gold Partner lygis (Gold Cloud Platform) Microsoft Azure debesijos platformoje – ALTIC suteikia galimybes diegti, migruoti ir prižiūrėti debesijos aplikacijas bei paslaugas mūsų klientams, taip įgalinant augimą ir naudas iš saugių bei patikimų debesijos sprendimų.


Skaityti plačiau

2021-10-11

Skaityti mažiau
Rodyti daugiau