Jūsų IT partneris

Altic - Lietuvos ir Švedijos IT paslaugų įmonių grupė, įkurta 2016-ais metais. Tikime, kad ateitis priklauso tiems, kurie sugebės suderinti naujausias technologijas ir geriausias žmogaus savybes.
Altic (buv. Alantic) įkūrėjai ir darbuotojai įgavo patirtį dirbdami didžiausiose Baltijos ir Skandinavijos telekomunikacijų bei IT paslaugų įmonėse, valdė IT didelėse verslo įmonių grupėse, bendrovės komandą sudaro patyrę profesionalai su ne mažesne kaip 10 metų patirtimi IT, telekomunikacijose ir verslo valdyme.
Šias žinias ir kompetencijas Altic apjungėme į vieną idėją - pakelti IT paslaugų galimybes, naudą ir kokybę į naują lygį.
Savo pažadus grindžiame pažangiais įrankiais ir technologijomis, automatizacija ir dirbtiniu intelektu (DI).

105
Aptarnaujamų klientų
250
Prižiūrimų serverių
2700
Prižiūrimų kompiuterių ir mobilių įrenginių
900
TB duomenų kiekis duomenų sandėliuose

Esame patyrę ir sertifikuoti specialistai

Mūsų specialistų kompetencijas patvirtina sertifikatai: ITIL, CGEIT, CISA, COBIT, OCP, MCITP DBA, Azure Data Engineer, Azure Data Scientist ir kiti

Marijus Strončikas

Partneris | Direktorius

Martynas Špokas

Partneris | Data & AI | Plėtra

Marek Dyl

Partneris | IT paslaugos

Martynas Arėška

Partneris | Pardavimai

Naujienos
Daugiau naujienų
Remiame JAV ir Lietuvos verslo forumą

Remiame JAV ir Lietuvos verslo forumą

Remiame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą North American Lithuanian Business Forum 2024. Kaip inovatyvi įmonė, siūlanti modernius IT sprendimus ir neeilines IT kompetencijas, siekiame augti ir plėsti savo horizontą.

Skaityti plačiau

Aktyviai svarstome plėtrą į JAV, todėl remiame Šiaurės Amerikos ir Lietuvos verslo forumą North American Lithuanian Business Forum – renginį, skirtą transatlantinei partnerystei, pažangai bei inovacijoms, vykusį kovo 5-7 dienomis Niujorke. Jame pranešimus skaitė ir dirbtuves vedė JAV ir Lietuvos verslo, kultūros ir politikos lyderiai.

Tikime pasaulį keičiančių idėjų galia, todėl remiame vieną iš renginio pranešėjų Kristina Dryža – futurologę, archetipų konsultantę, TEDx pranešėją bei knygų autorę. Daugiau apie renginį - komentaruose.

Skaityti mažiau
Kaip pasiruošti kibernetinio saugumo direktyvai TIS2 (NIS2)

Kaip pasiruošti kibernetinio saugumo direktyvai TIS2 (NIS2)

Ekspertai pataria, kaip pasiruošti. Iki 2024 spalio 16 d. Lietuva į savo teisinę bazę turi perkelti Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyvą (TIS2), kuri verslą įpareigos laikytis gerokai griežtesnių kibernetinio saugumo reikalavimų. TIS2 palies daugiau nei 20 tūkst. Lietuvos įmonių, o už reikalavimų nesilaikymą numatomos ir milijoninės baudos

Skaityti plačiau

Vienas svarbiausių pokyčių – išplečiamas sąrašas sektorių, kuriuose dirbančioms įmonėms taikomi griežtesni kibernetinio saugumo reikalavimai. Skaičiuojama, kad TIS2 laikytis turės bent 22 tūkst. Lietuvos bendrovių, dirbančių energetikos, transporto, bankininkystės, finansų rinkos infrastruktūros, sveikatos priežiūros, geriamojo vandens tiekimo, nuotekų tvarkymo, skaitmeninės infrastruktūros, viešojo administravimo, kosmoso, maisto produktų gamybos, perdirbimo ir platinimo srityse. Be to, nepriklausomai nuo sektoriaus, direktyva palies ir visas mūsų šalies bendroves, turinčias daugiau nei 50 darbuotojų ir kurių apyvarta arba turtas viršija 10 mln. Eur.

Padės Pareto principas
IT priežiūros paslaugų bendrovės „Altic IT“ vadovo Marijaus Strončiko vertinimu, TIS2 kol kas ruoštis pradėjo tik apie pusė įmonių, kurias palies ši direktyva. „Pasiruošimas TIS2 direktyvai gali trukti nuo keleto mėnesių iki metų, priklausomai nuo įmonės vadovų požiūrio į saugą, rizikų veiklai suvokimą bei esamos kibernetinės saugos situacijos. Tiesa, esminių bazinių priemonių įgyvendinimas gali būti atliktas ir daug greičiau. Vis dėlto įmonėms į reikalavimų įgyvendinimą nepatartina žiūrėti tik kaip į prievolės atlikimą – TIS2 yra priminimas, kad kibernetinis saugumas turi tapti vienu pagrindinių verslo prioritetų“, – sako M. Strončikas. Anot jo, ir kibernetinio saugumo sferoje galioja Pareto principas: įgyvendinus 20 proc. svarbiausių saugos priemonių, bus išspręsta 80 proc. opiausių kibernetinio saugumo klausimų ir grėsmių. Taigi, TIS2 besiruošiančios organizacijos turėtų ir pradėti nuo bazinių veiksmų. „Įmonės turėtų diegti automatizuotas kibernetinės saugos priemones, kurios nuolat skenuotų įmonės sistemų pažeidžiamumus ir padėtų juos „užlopyti“. Taip pat turi būti pasirūpinta ir nuolatiniu atsarginių duomenų kopijų atkūrimu į sunkiai pasiekiamas ir saugias vietas. Be abejo, organizacijos turi užtikrinti, kad programos būtų reguliariai atnaujinamos – būtent „skylės“ programinėje įrangoje neretai ir tampa vartais į įmonių vidines sistemas“, – atkreipia dėmesį M. Strončikas.

Prieigą prie įmonės vidinių sistemų programišiai taip pat gali gauti ir dėl darbuotojų aplaidumo ar nepastabumo. Todėl įmonės privalo užtikrinti, kad visi slaptažodžiai būtų valdomi centralizuotu būdu, o darbuotojai prie įmonės sistemų jungtųsi naudodami bent dviejų žingsnių autentifikavimo sistemą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslo-poziuris/naujienos/ekspertai-pataria-kaip-pasiruosti-simet-isigaliosianciai-kibernetinio-saugumo-direktyvai-120000204

Skaityti mažiau

Atsakysime į visus Jūsų klausimus

Susisiekti